Wykorzystujemy technologię plików cookies zgodnie z regulaminem.

zamknij

Suplementy dla sportowców

Aby zmaksymalizować formę sportową osób aktywnych fizycznie używa się do tego suplementów diety przygotowanych specjalnie dla sportowców. Dostępnych jest wiele rodzajów suplementów dla sportowców, w zależności od celu ich działania np. budowa tkanki mięśniowej. Odpowiednie dobranie odżywek sportowych wpływa korzystnie na szybkość osiągania zamierzonych efektów treningu. Ponadto przy wzmożonym treningu sportowym, organizm charakteryzuje się większym zapotrzebowaniem na energię i wybrane składniki odżywcze.

Jest 9 produktów.

Pokazano 1-9 z 9 pozycji

Aktywne filtry

Zestaw witamin i minerałów dla sportowców

Właściwe żywienie nie stanowi gwarancji sukcesów osiąganych w sporcie. Może za to poprawić ogólną wydolność organizmu oraz wesprzeć efekty treningowe. Starannie zaplanowana strategia żywieniowa powinna uwzględniać wszystkie niezbędne składniki odżywcze, w tym węglowodany, białko, aminokwasy, tłuszcze, witaminy i minerały. To, co spożywamy, ma bardzo ważne znaczenie nie tylko w trakcie intensywnych ćwiczeń, ale także przed ich rozpoczęciem i po zakończeniu. Trzeba pamiętać, że sportowcy wykonują bardzo duży wysiłek fizyczny, dlatego zapotrzebowanie na poszczególne substancje jest u nich wyższe niż u osób prowadzących mało aktywny tryb życia. Szczególnie ważne pod tym względem są składniki witaminowe i mineralne, które gwarantują prawidłowe funkcjonowanie mięśni, zmniejszają uczucie znużenia czy wspomagają właściwą pracę układu sercowo-naczyniowego.

Preparaty witaminowe dla sportowców

Wśród szerokiej gamy produktów w ofercie Zdrowyklik.pl można znaleźć starannie wyselekcjonowane naturalne preparaty dla sportowców, które zawierają w swoim składzie zestaw witamin w odpowiednio dobranych dawkach. Są to suplementy diety dostępne w postaci łatwych do połknięcia kapsułek oraz proszków do rozpuszczania w wodzie, które są wolne od zbędnych dodatków takich jak wypełniacze, konserwanty, substancje wiążące, sztuczne barwniki itp. Ich dostawcami są między innymi tacy producenci, jak:

 • Medverita,
 • FLC Pharma,
 • MedicaLine,
 • YANGO.

W zakres naszego asortymentu wchodzą produkty z witaminą C, czyli kwasem L-askorbinowym, który pełni w ludzkim organizmie wiele ważnych funkcji. Związek ten ma kluczowe znaczenie nie tylko dla utrzymania układu immunologicznego w odpowiedniej kondycji, ale także wspomaga produkcję kolagenu oraz stymuluje właściwą pracę układu nerwowego. Dobre witaminy dla sportowców są wzbogacane o tę substancję również po to, aby niwelować uczucie zmęczenia psychicznego i zwiększać przyswajalność żelaza.

W składzie oferowanych preparatów dla sportowców można również znaleźć witaminy z grupy B, które wspierają prawidłowe funkcjonowanie nerwów i psychiki oraz zapewniają odpowiednią syntezę niektórych neuroprzekaźników. Związki te dodatkowo są odpowiedzialne za metabolizm węglowodanów, tłuszczów oraz białek. Niektóre suplementy zawierają też witaminę E, która chroni organizm przed niekorzystnym oddziaływaniem wolnych rodników oraz witaminę D pochodzącą z naturalnej lanoliny, odgrywającą bardzo ważną rolę w regulacji gospodarki wapniowo-fosforanowej.

Suplementy z minerałami dla osób aktywnych fizycznie

Nasza oferta obejmuje nie tylko dobre witaminy dla sportowców, ale także produkty pozwalające dostarczyć organizmowi wszystkich niezbędnych minerałów. Tego typu preparaty wspomagają właściwe funkcjonowanie organizmu, a także pozwalają uzupełnić niedobory substancji, które są wypłukiwane w trakcie intensywnej aktywności fizycznej. Wapń, cynk, fosfor czy żelazo są niezastąpione w procesach przemiany materii, transportując tlen do komórek całego ciała, wspierając syntezę nowych tkanek i przyspieszając mechanizmy regeneracyjne.

Dobry zestaw witamin i minerałów dla sportowców, poza najcenniejszymi składnikami witaminowymi i wyżej wymienionymi pierwiastkami, powinien też uwzględniać w swoim składzie magnez, potas, bor, cynk oraz krzem. W naszej ofercie posiadamy suplementy Medverita, zawierające czysty potas w formie dobrze przyswajalnego cytrynianu, a także produkty Aliness wzbogacone o magnez w postaci taurynianu, które mogą stanowić korzystniejszą propozycję dla dostępnych na rynku gorzej przyswajalnych form tego minerału.

Zestawy witamin i minerałów na odkwaszanie organizmu

Dużym zainteresowaniem w ostatnim czasie cieszą się także preparaty pozwalające na bezpieczne odkwaszanie organizmutabletki i proszki zasadowe. Z uwagi na wzrost uprzemysłowienia, rafinowanie żywności oraz alkalizowanie gleby wapniem spora liczba osób cierpi na zakwaszenie organizmu. Spożywanie posiłków typowo kwasowych sprawia, że organizm staje się bardziej podatny na:

 • działanie czynników chorobotwórczych
 • szybszy rozwój komórek nowotworowych,
 • dolegliwości ze strony układu pokarmowego (zaparcia, wzdęcia, bóle brzucha),
 • zaburzenia w funkcjonowaniu systemu metabolicznego,
 • rozwój chorób układu sercowo-naczyniowego,
 • przewlekłe zmęczenie,
 • bóle w obrębie kości i stawów.

Zaburzona równowaga kwasowo-zasadowa zmniejsza też efektywność treningów, prowadząc do spadku wydolności i osłabienia całego organizmu. Nadmierna senność, znużenie, brak koncentracji, wahania nastroju – wszystko to może sprawiać, że sportowiec będzie mieć coraz mniej siły do ćwiczeń.

Dostępny w naszym asortymencie proszek odkwaszający pH Balans Dr Jacob’s zawiera w swoim składzie związki, które sprzyjają utrzymaniu równowagi kwasowo-zasadowej oraz eliminują niedobory ważnych pierwiastków zasadowych (cynk, potas, magnez, wapń). To, co wyróżnia oferowany przez nas proszek zasadowy na odkwaszanie organizmu to przede wszystkim fakt, że jego receptura bazuje na wysokiej jakości cytrynianach. Substancje te naturalnie występują w komórkach i nie zmieniają pH jelit – działają wyłącznie na poziomie komórkowym. Formuła tego rodzaju preparatu dla sportowca nie zawiera sztucznych związków konserwujących, barwiących, wypełniających czy przeciwzbrylających.

W celu oczyszczenia jelit ze złogów jelitowych i wzmocnienia odporności można też sięgnąć po naturalny żel aloesowy do picia Aloe Vera Freedom. Produkt ten posiada w swojej recepturze aż 250 różnych związków wspomagających prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Znajdujący się w nim szeroki zestaw witamin i minerałów poprawia kondycję fizyczną, eliminuje pozostałości po przemianie materii oraz stymuluje właściwą pracę jelit.

Preparaty dla sportowców z aminokwasami i kwasami Omega

Poza szeroką gamą zestawów witamin i minerałów dla sportowców w ofercie sklepu Zdrowyklik.pl posiadamy też nowoczesne suplementy diety zawierające w swoim składzie nienasycone kwasy tłuszczowe z grupy Omega oraz aminokwasy. Są to głównie związki endogenne, których ludzki organizm nie jest sam w stanie wyprodukować, dlatego tak ważne jest ich dostarczanie z zewnątrz. Należą do nich między innymi:

 • tryptofan,
 • prolina,
 • tyrozyna,
 • glutamina,
 • cytrulina.

W zakres naszego asortymentu wchodzą produkty Medverita, Aliness oraz Pharmovit, które zawierają L-lizynę HCL w postaci wolnej, L-tryptofan, L-glutaminę, czy L-prolinę. Związki te nie tylko uczestniczą w produkcji hormonów i enzymów, ale także są odpowiedzialne za budowę mięśni oraz regenerację tkanek.

Dopełnieniem przygotowanej przez nas oferty są preparaty dla sportowców z nienasyconymi kwasami tłuszczowymi Omega, wśród których znajduje się między innymi innowacyjny suplement diety Omegaregen Sport. Jego receptura bazuje na kwasach pozyskanych z oleju lnianego, które wspierają organizm w czasie aktywności fizycznej, regulują procesy metaboliczne oraz wzmacniają układ immunologiczny. Dzięki dodatkowi naturalnego aromatu z cytryny produkt ten smakuje nawet tym, którzy nie przepadają za posmakiem oleju.