OLEJEK Z DRZEWA RÓŻANEGO
Drzewo różane (Aniba roseadora) , wywodzi się z rodziny laurowatych w Amazonii.
Olejek eteryczny powstaje w drodze destylacji parowej wiór drewnianych
Zawiera związki chemiczne: a-pinene, camphen, geraniol, neral, geranial, myrcene, limonene, 1,8-cineole, linalool, benzaldehyde, linalool a-terpineol.
–wykazujące działanie; odkażające, przeciwbólowe i antyzapalne, przeciwreumatyczne, stymulujące układ odpornościowy, rozkurczowe, uspakajające, wpomagające procesy myślowe, przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze.
Właściwości:
Charakter bakteriobójczy, przeciwgrzybiczny i przeciwwirusowy, jednocześnie tonizujący i kojący- powoduje,że jest mile widzianym składnikiem naturalnych kosmetyków.
Badania wykazują również zdolność do stymulowania tkanek, to nadaje mu zwłaszcza charakter anti-age .
Polecany do cery wrażliwej,łuszczącej się, wymagającej odżywienia.
Rekomendowany do zabiegów pojędrniających, drenujących, na rozstępy.
Sprawdzi się także z powodzeniem w pielęgnacji skóry naczyniowej.
Aromat unikalny, o charakterystycznych nutach – różanych i korzennych równocześnie.
Wpływ na emocje:
Takie połączenie działa kojąco, uziemiająco, niweluje produkcję hormonów stresu, reguluje aktywność neuroprzekaźników, a za tym- poprawia nastrój i przywraca równowagę emocjonalną.
W związku z tym, sprawdza się w stanach apatii, działa antydepresyjnie. Koi bóle błowy, zwłaszcza-napięciowe, migrenowe.
Zaliczany jest również do grupy afrodyzjaków, dla obu płci, wspomaga libido i pomaga w problemach z oziębłością i impotencą.
Zastosowanie olejków eterycznych
Każdy z olejków jest wyjątkowy i niepowtarzalny, ma swój aromat i profil czynnych związków chemicznych; wpływających na jego zastosowanie i właściwości.
Jak wybrać??
- Kieruj się intuicją, porównaj kilka olejków- i wybierz ten, który najbardziej Ci pasuje.
- Możesz również wypróbować różnych mieszanek, które samodzielnie skomponujesz, według swojego gustu.
- Jeśli trudno Ci wybrać odpowiedni rodzaj, zapach olejku, skonsultuj się z fifoterapeutą, doradcą aromaterapeutycznym - który pomoże Ci wybrać, najbardziej odpowiedni i pomocny dla Ciebie, naturalny olejek eteryczny.
Jak stosować?
Możliwości jest wiele, najbardziej powszechne to;
- aromatyzacja powietrza - w kominku z podgrzewaczem, jako dodatek do naturalnych świec, bądź aby wykorzystać ich pełne walory terapeutyczne- w dyfuzorze
- inhalacje
- kąpiele aromaterapeutyczne
- masaż/ zabiegi manualne- przy zastosowaniu oleju bazowego
- kosmetyki - zarówno jako dodatek do stosowanych środków pielęgnacyjnych, a także jako składnik własnoręcznie przygotowanego np. peelingu, serum
Kopiowanie oraz rozpowszechnianie treści serwisu (opisy, zdjęcia, grafiki, tabele, materiały graficzne i inne dane) jest zabronione. Podstawa prawna: ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.)