Wykorzystujemy technologię plików cookies zgodnie z regulaminem.

zamknij

Borelioza Objawy

Zaobserwowałeś u siebie objawy boreliozy, która atakuje skórę, układ nerwowy, stawy, a także serce? Poza podstawową metodą leczniczą, czyli antybiotykoterapią, warto wykorzystać moc ziół, które są lepiej tolerowane przez organizm i wspomogą walkę z tą chorobą.

Czym jest borelioza? To choroba przenoszona przez kleszcze, wywołana zakażeniem bakterią krętkiem boreliozy. Jej objawy nie muszą być natychmiastowe – mogą pojawić się nawet po kilku latach. Pierwszym z nich jest rumień, kolejnym zapalenie stawów, które można rozpoznać po wzmożonym obrzęku. Nierzadko dochodzi także do zaburzeń pracy serca i rozwoju neuroboreliozy, która ma tragiczne konsekwencje.

Jest 2 produktów.

Pokazano 1-2 z 2 pozycji

Aktywne filtry

Borelioza objawy

Borelioza to podstępna choroba przewlekła przenoszona przez kleszcze lub inne owady, komary czy meszki. Objawy zakażenia krętkami boreliozy, zaraz po ukąszeniu, mogą złudnie przypominać stan przeziębieniowy czy grypowy:

 • Gorączka 
 • Ból mięśni
 • Ból głowy
 • Ogólne rozbicie
 • Rumień – występuje tylko w 30 % przypadków.

W momencie braku reakcji, brak objawów nieoznacza brak zakażenia boreliozą. Objawy boreliozy mogą się pojawić po wielu latach. Mamy do czynienia z przewlekłą boreliozą, która jest trudna do zaleczenia. 

Borelioza bardzo często występuje z innymi chorobami odkleszczowymi, lub odzwierzęcymi. Najczęściej występują:

 • Bartonella
 • Babeszjoza
 • Mykoplazma
 • Yersinia

Borelioza objawy po latach

U niektórych zakażonych rozwija się wczesna postać rozsiana boreliozy, która łudząco swymi objawami przypomina zapalenie stawów lub Neuroboreliozę. Zdarza się również, że u mniejszości zakażonych dojdzie do rozwinięcia objawów boreliozy, rzadziej występujące:  zapalenie mięśnia sercowego, zanikowego zapalenia skóry, przewlekłego zapalenia stawów lub powikłań neurologicznych. Rozpoznanie Boreliozy  następuje  wskutek wykonanych dodatnich testów serologicznych i występowaniem typowych objawów klinicznych.

W leczeniu boreliozy specjalizują się lekarze ILADS, którzy łączą leczenie standardowe – antybiotykami, z leczeniem naturalnym. Leczenie naturalne boreliozy to przede wszystkim zioła. 

Najpopularniejszy protokół ziołowy na boreliozę, to rozszerzony protokół Buhnera – zielarza, który od wielu lat zajmuje się leczeniem boreliozy i koinfekcji, czyli bartonelli, mykoplazmy, Yersini i Babeszjozy. 

W skład podstawowego protokołu Buhnera  wchodzą następujące zioła:

 • Rdest Japoński
 • Andrographis Paniculata
 • Koci Pazur

Rozszerzony protokół Buhnera dodatkowo w swoim składzie ma:

 • Sarsaparillę
 • Szczeć
 • Tarczycę Bajkalską
 • Żeń – Szeń Syberyjski

Borelioza badania

Obecnie rekomendowane badania na boreliozę obejmują: test ELISA jako badanie pierwszego wyboru (test przesiewowy) oraz test Western Blot jako badanie potwierdzające dodatni wynik testu ELISA.

Preparaty ziołowe na boreliozę

W naszym sklepie znajdziesz preparaty o 100% naturalnym składzie, które pomogą ci uporać się z krętkami boreliozy pustoszącymi twój organizm. Przygotowaliśmy najlepsze ekstrakty ze szczeci, nalewki ekologiczne, bezalkoholowe, tabletki ziołowe i inne preparaty, które naturalnie złagodzą lub zupełnie usuną objawy choroby.

Doskonałe działanie wykazuje czystek, czyli roślina śródziemnomorska stosowana głównie w leczeniu stanów zapalnych i skóry. Olejki lotne z tej rośliny hamują wzrost bakterii. Bardzo pomocna jest także szczeć pospolita i ekstrakt z pestek grejpfruta, znany z właściwości przeciwbakteryjnych i przeciwzapalnych. W leczeniu boreliozy mogą pomóc nawet liście stewii, czepota puszysta i wiele innych ziół, które są jednym z składników czynnych preparatów. Rdestowiec japoński jest najlepszym ziołem na neuroboreliozę, a koci pazur wykazuje się doskonałą immunostymulacją.

Protokół Buhnera

W naszej ofercie znajdziesz także protokół Buhnera, czyli zioła pomagające w przypadku licznych objawów towarzyszących boreliozie, takich jak obrzęk stawów, chroniczne zmęczenie, objawy neurologiczne i kardiologiczne. Terapia opracowana przez Stephena Buhnera jest uważana za najbardziej efektywną terapię ziołową.